Jak brzmi Polska? Spotkanie z Anetą Oborny, autorką książki "Polskie instrumenty ludowe"

Już we wtorek, 16 lutego o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Anetą Oborny, dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, autorką ksiażki "Polskie instrumenty ludowe".

Poza ciekawą historią instrumentów ludowych autorka zaprezentuje grupy instrumentów, a także ich aktualne wykorzystanie w muzyce jazzowej, klasycznej czy folkowej. Na spotkanie zapraszamy do Centralnej Bliblioteki PTTK im. Kazimierza Kulwiecia prz ul. Senatorskiej 11 w Warszawie.

Książka „Polskie instrumenty ludowe" wpisuje się w ważny nurt rejestrowania, uwieczniania, zachowywania przed zapomnieniem kultury i życia polskiej wsi. Ukazuje się w przygotowywanej przez wydawnictwo MUZA od 2003 r. serii „Ocalić od zapomnienia", w której aż 16 tytułów poświęconych jest kulturze ludowej naszego kraju. Do tej pory zostały już w niej zaprezentowane różnorakie aspekty życia wsi, poprzez książki pokazujące zarówno jej kulturę materialną (budownictwo, wyposażenie wnętrz, stroje ludowe, ginące zawody, tradycje polskiego stołu, medycynę tradycyjną), jak i duchową (sztuka ludowa, obrzędowość doroczna i rodzinna).

"Polskie instrumenty ludowe" – spotkanie z autorką, Anetą Oborny, Centralna Biblioteka PTTK im. Kazimierza Kulwiecia, ul. Senatorska 11 w Warszawie, 16.02.2016 r., godzina 18:00

Podczas spotkania będzie można kupić ksiązkę w cenie promocyjnej. Wstęp wolny.

 

Data opublikowania: 15.02.2016
Osoba publikująca: Piotr Waczyński