Odszedł dr Edmund Baka

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego wieloletniego Recenzenta, wykładowcy w KPSC, dra Edmunda Baki.

Pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek (11.03) o godz. 12:20 na cmentarzu w Batowicach, w starej kaplicy (wejście od ul. Reduta).

Doktor Baka był wybitnym specjalistą w zakresie taoizmu oraz chińskich wewnętrznych sztuk walki. Od lat był zaangażowany w działalność Katedry Porównawczych Studiów Cywilizacji, gdzie prowadził swoje autorskie kursy, m.in. „Filozoficzna i religijna tradycja taoizmu", „Sztuki walki – antropologia, etyka, formy praktyki" oraz „Człowiek wobec zwierząt w kulturach Wschodniej Azji i Europy – religia, sztuka, etyka". Szerszemu gronu znany był również jako autor książki „Dao Bohatera. Idea samorealizacji w chińskich wewnętrznych sztukach walki". Współpracował także z Instytutem Konfucjusza, od wielu lat trenując i nauczając baguazhang oraz taijiquan.

Odszedł ceniony dydaktyk, wnikliwy badacz, człowiek niezwykłej prawości. Dla nas wszystkich Doktor Baka pozostanie wzorem szlachetności i dążenia do doskonałości, o którym nie tylko nauczał podczas swoich kursów, ale także realizował w codziennym życiu.

Będzie nam Pana brakować, Panie Doktorze.

Data opublikowania: 09.03.2016
Osoba publikująca: Piotr Waczyński