Targ czarownic w La Paz

Boliwia to najwyżej położone państwo Ameryki Południowej, nazywane Tybetem półkuli zachodniej. Oszałamia swoimi urozmaiconymi krajobrazami: wilgotnymi lasami równikowymi, pustyniami czy ośnieżonymi Andami. To także najbardziej indiański kraj na kontynencie. Nadal żywe są tu dawne wierzenia i tradycje, które wraz z religią katolicką tworzą wyjątkowe połączenie.

Jednym z miejsc gdzie na własne oczy można to zobaczyć jest Targ Czarownic w La Paz (hiszp. Mercado de los Brujos). To miejsce gdzie wierzenia, magia i rzeczywistość przenikają się ze sobą. Można kupić tu swoiste specjały takie jak: suszone płody lam, żabie oczy, eliksiry, zioła, przyprawy, amulety, figurki czy magiczne mikstury. Wszystko o nadzwyczajnych właściwościach mających zapewnić pomyślność w życiu, miłość, a także pieniądze, zdrowie, inteligencję, niezwykłą potencję…

 

Łukasz Kurbiel

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Gospodarka i Administracja Publiczna. Zapalony podróżnik i fotograf. Na swoim koncie ma już wyprawy do Ameryki Południowej, Azji Południowo-Wschodniej, Chin, Mongolii, Rosji, Turcji i Ziemi Świętej. Administrator i współtwórca stron internetowych: www.gdziejestlukasz.pl oraz http://odkryjmalopolske.pl.

fot. Łukasz Kurbiel